close
متخصص ارتودنسی
فروشگاه ایرانیکان
جذاب ترین ها،وبلاگ ایرانیکان - 2704

جذاب ترین ها،وبلاگ ایرانیکان

کامپیوتر فیلم سینما گنج یابی دفینه ازدواج بازی کامپیوتری...

banner
جستجوگر پیشرفتهAMD سعی می کند که عملکرد را با حرکت پذیری ادغام کند و از پردازنده های جدید برای نوتبوک های سبک و باریک بکار برد. شرکت fujitsu نوت بوک هایی را ارائه می دهد که از پردازنده جدیدموبایل Athlon که از برق کمتری استفاده می کند. کالیفرنیا 17/ March, 2004 AMD امروز اعلام کرد که سری جدیدپردازندة موبایل که مصرف برق


AMD سعی می کند که عملکرد را با حرکت پذیری ادغام کند و از پردازنده های جدید برای نوتبوک های سبک و باریک بکار برد. شرکت fujitsu نوت بوک هایی را ارائه می دهد که از پردازنده جدیدموبایل Athlon که از برق کمتری استفاده می کند. کالیفرنیا 17/ March, 2004 AMD امروز اعلام کرد که سری جدیدپردازندة موبایل که مصرف برق کمتری دارند در نوت بوکهای سبک خود بکار می گیرد. و بدین طریق به ارائه کیفیت فوق العاده در پردازش و مصرف کم انرژی و موجب می گردد و نیز می توانند از راه حل های نیز برای کاربران استفاده کنند. AMD سعی می کند که با استفاده از فن آوری یشرفته در اختیار کاربران خود قرار بدهد. این مطلب


:: بازدید : 7


نویسنده
نویسنده : ایرانیکان
تاریخ : [جمعه 16 اسفند 1392 ] [ 15:8]
تاریخ

معرفیcpu

راه تشخيص قدرت cpu‌ها در پردازش، مستلزم نگاهي به سرعت آن‌ها در آناليز داده‌هاست.

بي‌شك تمامي عمليات و محاسبات رايانه در قطعه‌اي به عنوان cpu انجام مي‌شود كه نقش تصميم‌گير و مدير را براي كل سيستم بازي مي‌كند و به همين منظور به آن مغز رايانه مي‌گويند.

پردازشگر‌ها را برحسب قدرت پردازش از يكديگر متمايز مي‌كنند و جزو قطعاتي محسوب مي‌شوند كه به راحتي برروي برد اصلي قابل تشخيص‌اند، زيرا مربع شكل‌هاي بزرگي هستند كه برروي آن‌ها خنك‌كننده يا فن قرار گرفته است.


:: بازدید : 15


نویسنده
نویسنده : ایرانیکان
تاریخ : [جمعه 16 اسفند 1392 ] [ 15:7]
تاریخ

پروسسور يا CPU قلب يك كامپيوتر است. جديدترين CPU اگر چه سريعترين است گرانترين CPU هم هست هر چند كارايي يك كامپيوتر بوسيله CPU آن شناخته ميشود مثلاً مي گويند اين كامپيوتر پنتيوم 4 يا 3 است ولي اين به تنهايي بازتاب كارايي يك كامپيوتر نيست زيرا اين كميت فقط سرعت پروسسور را نشان مي دهد و نه كارايي كل كامپيوتر كه اجزاي مهم ديگري غير از CPU دارد.

مثلاً يك كامپيوتر كه در حال اجراي چند نرم افزار حجيم و سنگين است و پروسسور پنتيوم 4 آن 2400 گيگا هرتز است ممكن است اطلاعات را خيلي سريع پردازش كند اما هميشه منتظر هارد ديسك است كه يك قطعه كندتر است مي ماند معني اين جمله آن است كه پروسسور براي انتقال اطلاعات بيشتر وقت خود را در يك انتظار بيهوده مي گذراند بنابراين اين پروسسور پنتيوم 4 ممكن است 50 درصد سريع تر از همتاي 1600GHz خود در پردازش اطلاعات باشد در حاليكه همه اجزاي دو كامپيوتر يكسان باشند بنابراين اختلاف در كارايي دو كامپيوتر ممكن است فقط 8 تا 10 درصد باشد.

بنابراين بهترين انتخاب چيست؟


:: بازدید : 15


نویسنده
نویسنده : ایرانیکان
تاریخ : [جمعه 16 اسفند 1392 ] [ 15:2]
تاریخ

در مورد CPU

مقدمه:
يك دستگاه پردازشگر مركزي ( CPU) يا ريز پردازنده ساده تراشه اي در كامپيوترهاي ديجيتال است كه مي تواند به عنوان قلب كامپيوتر باشد و عمل پردازش اطلاعات و كنترل نرم افزار و همچنين عمليات حسابي و منطقي را انجام دهد . همچنين يك دستگاه محاسبه اي كامل است كه روي يك تراشه ساخته مي شود و مجموع دستورات دستگاه را اجرا مي كند . CPU سه كار مهم را انجام مي دهد :
1. از واحد همبستگي منطقي حساب استفاده مي كند يعني جمع و تفريق و ضرب و تقسيم را انجام مي دهد .
2. اطلاعات را از يك مكان حافظه به مكاني ديگر انتقال مي دهد .
3. مي تواند تصميم بگيرد و به يك سري از دستورات جديد كه بر اساس آن تصميمات است جهش كند (Jump) .
از نيمه دهه 1970 به جاي يك تراشه از ريز پردازنده كه اغلب به صورت تركيبي بود استفاده مي كردند و امروزه CPU ها جايگزين آنها شده اند و اصطلاح CPU معمولا در بعضي از پردازشگرها به كار رفته است .
به هر حال از دهه 1960 خود اين اصطلاح و خود اين كليد واژه در كامپيوترهاي صنعتي
استفاده شد (Weik 1961) . شكل و طراحي CPU ها يكي از روياهاي قديمي را جامه عمل پوشاند اما اساسي ترين طرز كار آنها همچنان باقي ماند .CPU هاي قديمي در سطح وسيع مشتري مدار بوده و معمولا يك نوع كامپيوتر ويژه بوده اند هرچند اين متد طراحي براي CPU ها بسيار گران بود اما تقاضاهايي بود كه رهگشايي جهت توسعه ارزان و استاندارد كردن و طبقه بندي پردازشگرها براي اهداف


:: بازدید : 19


نویسنده
نویسنده : ایرانیکان
تاریخ : [جمعه 16 اسفند 1392 ] [ 15:1]
تاریخ
آخرین مطالب ارسالی
آموزش موفقیت در گنج یابی و کاوش دفینه تاریخ : شنبه 21 فروردین 1395
گنج یابی و دفینه یابی، تاراج یا حراج آثار تاریخی؟ تاریخ : شنبه 21 فروردین 1395
قوانین و گنج یابی تاریخ : شنبه 21 فروردین 1395
کانال گوهر، جواهرات، سنگهای قیمتی و انرژی مثبت تاریخ : چهارشنبه 18 فروردین 1395
درختان دفینه دار ایران تاریخ : سه شنبه 25 اسفند 1394
علامت شتر در گنج یابی و دفینه تاریخ : سه شنبه 25 اسفند 1394
آموزش کنترل عصبانیت تاریخ : شنبه 24 بهمن 1394
فضیلت دعا و راز و نیاز تاریخ : شنبه 24 بهمن 1394
وداع حضرت فاطمه زهرا تاریخ : شنبه 24 بهمن 1394
مقام فاطمه زهرا در قرآن مجید تاریخ : سه شنبه 20 بهمن 1394
صفحات سایت
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir