close
متخصص ارتودنسی
فروشگاه ایرانیکان
جذاب ترین ها،وبلاگ ایرانیکان - 2705

جذاب ترین ها،وبلاگ ایرانیکان

کامپیوتر فیلم سینما گنج یابی دفینه ازدواج بازی کامپیوتری...

banner
جستجوگر پیشرفتهمعرفیcpu

راه تشخيص قدرت cpu‌ها در پردازش، مستلزم نگاهي به سرعت آن‌ها در آناليز داده‌هاست.

بي‌شك تمامي عمليات و محاسبات رايانه در قطعه‌اي به عنوان cpu انجام مي‌شود كه نقش تصميم‌گير و مدير را براي كل سيستم بازي مي‌كند و به همين منظور به آن مغز رايانه مي‌گويند.

پردازشگر‌ها را برحسب قدرت پردازش از يكديگر متمايز مي‌كنند و جزو قطعاتي محسوب مي‌شوند كه به راحتي برروي برد اصلي قابل تشخيص‌اند، زيرا مربع شكل‌هاي بزرگي هستند كه برروي آن‌ها خنك‌كننده يا فن قرار گرفته است.


:: بازدید : 21


نویسنده
نویسنده : ایرانیکان
تاریخ : [جمعه 16 اسفند 1392 ] [ 15:7]
تاریخ

پروسسور يا CPU قلب يك كامپيوتر است. جديدترين CPU اگر چه سريعترين است گرانترين CPU هم هست هر چند كارايي يك كامپيوتر بوسيله CPU آن شناخته ميشود مثلاً مي گويند اين كامپيوتر پنتيوم 4 يا 3 است ولي اين به تنهايي بازتاب كارايي يك كامپيوتر نيست زيرا اين كميت فقط سرعت پروسسور را نشان مي دهد و نه كارايي كل كامپيوتر كه اجزاي مهم ديگري غير از CPU دارد.

مثلاً يك كامپيوتر كه در حال اجراي چند نرم افزار حجيم و سنگين است و پروسسور پنتيوم 4 آن 2400 گيگا هرتز است ممكن است اطلاعات را خيلي سريع پردازش كند اما هميشه منتظر هارد ديسك است كه يك قطعه كندتر است مي ماند معني اين جمله آن است كه پروسسور براي انتقال اطلاعات بيشتر وقت خود را در يك انتظار بيهوده مي گذراند بنابراين اين پروسسور پنتيوم 4 ممكن است 50 درصد سريع تر از همتاي 1600GHz خود در پردازش اطلاعات باشد در حاليكه همه اجزاي دو كامپيوتر يكسان باشند بنابراين اختلاف در كارايي دو كامپيوتر ممكن است فقط 8 تا 10 درصد باشد.

بنابراين بهترين انتخاب چيست؟


:: بازدید : 15


نویسنده
نویسنده : ایرانیکان
تاریخ : [جمعه 16 اسفند 1392 ] [ 15:2]
تاریخ

در مورد CPU

مقدمه:
يك دستگاه پردازشگر مركزي ( CPU) يا ريز پردازنده ساده تراشه اي در كامپيوترهاي ديجيتال است كه مي تواند به عنوان قلب كامپيوتر باشد و عمل پردازش اطلاعات و كنترل نرم افزار و همچنين عمليات حسابي و منطقي را انجام دهد . همچنين يك دستگاه محاسبه اي كامل است كه روي يك تراشه ساخته مي شود و مجموع دستورات دستگاه را اجرا مي كند . CPU سه كار مهم را انجام مي دهد :
1. از واحد همبستگي منطقي حساب استفاده مي كند يعني جمع و تفريق و ضرب و تقسيم را انجام مي دهد .
2. اطلاعات را از يك مكان حافظه به مكاني ديگر انتقال مي دهد .
3. مي تواند تصميم بگيرد و به يك سري از دستورات جديد كه بر اساس آن تصميمات است جهش كند (Jump) .
از نيمه دهه 1970 به جاي يك تراشه از ريز پردازنده كه اغلب به صورت تركيبي بود استفاده مي كردند و امروزه CPU ها جايگزين آنها شده اند و اصطلاح CPU معمولا در بعضي از پردازشگرها به كار رفته است .
به هر حال از دهه 1960 خود اين اصطلاح و خود اين كليد واژه در كامپيوترهاي صنعتي
استفاده شد (Weik 1961) . شكل و طراحي CPU ها يكي از روياهاي قديمي را جامه عمل پوشاند اما اساسي ترين طرز كار آنها همچنان باقي ماند .CPU هاي قديمي در سطح وسيع مشتري مدار بوده و معمولا يك نوع كامپيوتر ويژه بوده اند هرچند اين متد طراحي براي CPU ها بسيار گران بود اما تقاضاهايي بود كه رهگشايي جهت توسعه ارزان و استاندارد كردن و طبقه بندي پردازشگرها براي اهداف


:: بازدید : 23


نویسنده
نویسنده : ایرانیکان
تاریخ : [جمعه 16 اسفند 1392 ] [ 15:1]
تاریخ

مقاله ای جامع و کامل در مورد cpu


آموزش های سخت افزاری


یک (central processing unit (CPU که گاهی اوقات آن را پردازنده (Processor) نیز می‌نامند ؛ یکی از اجزاء رایانه‌های رقمی می‌باشند که فرامین را در رایانه‌ها تفسیر می‌نماید و اطلاعات را مورد پردازش قرار می‌دهد . واحدهای مرکزی پردازش ویژگی پایه‌ای قابل برنامه ریزی شدن را در رایانه‌های رقمی فراهم می‌کنند ؛ و یکی از مهم‌ترین اجزاء رایانه‌ها در حافظهٔ اولیه ؛امکانات ورودی/خروجی هستند .یک پردازندهٔ مرکزی مداری یکپارچه می‌باشد که معمولاً به عنوان ریزپردازنده شناخته می‌شود . امروزه عبارت CPU‌ها معمولاً برای ریزپردازندها به کار می‌روند.
عبارت «central process unit»(واحد پردازندهٔ مرکزی) یک ردهٔ خاص از ماشین را معرفی می‌کند که می‌تواند برنامه‌های رایانه را اجرا کند .این عبارت گسترده می‌تواند به راحتی به بسیاری از رایانه‌هایی که بسیار قبل تر از عبارت "CPU" بودند تعمیم داد . به هر حال ؛این عبارت و شروع استفاده از آن در صنعت رایانه حداقل از اوایل سال ۱۹۶۰ رایج شد. شکل ,طراحی و پیاده سازی پرازنده‌ها نسبت به طراحی اولیه تغییر کرده‌است ولی عملگرهای بنیادی آن همچنان به همان شکل باقی مانده‌است .


:: بازدید : 25


نویسنده
نویسنده : ایرانیکان
تاریخ : [جمعه 16 اسفند 1392 ] [ 14:59]
تاریخ
آخرین مطالب ارسالی
سایت پول یابی ، محل کسب درآمد از اینترنت تاریخ : سه شنبه 30 آبان 1396
کسب درآمد و آموزش راههای کسب ثروت از اینترنت تاریخ : دوشنبه 13 شهریور 1396
آموزش موفقیت در گنج یابی و کاوش دفینه تاریخ : شنبه 21 فروردین 1395
گنج یابی و دفینه یابی، تاراج یا حراج آثار تاریخی؟ تاریخ : شنبه 21 فروردین 1395
قوانین و گنج یابی تاریخ : شنبه 21 فروردین 1395
کانال گوهر، جواهرات، سنگهای قیمتی و انرژی مثبت تاریخ : چهارشنبه 18 فروردین 1395
درختان دفینه دار ایران تاریخ : سه شنبه 25 اسفند 1394
علامت شتر در گنج یابی و دفینه تاریخ : سه شنبه 25 اسفند 1394
آموزش کنترل عصبانیت تاریخ : شنبه 24 بهمن 1394
فضیلت دعا و راز و نیاز تاریخ : شنبه 24 بهمن 1394
صفحات سایت
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir